Милли кейем көнө

Бөтә донъя башҡорттары ҡоролтайы иғлан иткән флешмобҡа ҡушылабыҙ.
Уның шарттары ябай:
1.Милли кейемдә йәки уның элементтарын ҡулланып, үҙегеҙ йәшәгән төбәкте билдәләгән урында фото төшөгөҙ;
2.Был фото менән социаль селтәрҙә бүлешегеҙ һәм #НациональныйКостюм2022#МиллиКейем2022 хештегтарын ҡулланығыҙ.
Был сара, һис шикһеҙ, беҙгә рухи берҙәмлек тойғоһо бирәсәк һәм күңелдәрҙә халҡыбыҙҙың тарихына, мәҙәниәтенә ҡарата ғорурланыу тойғоһон тағы ла көсәйтеп ебәрәсәк. Ҡушылығыҙ, ситтә ҡалмағыҙ, флешмобта ҡатнашығыҙ, хөрмәтле дуҫтар!

Фотола: Мҽңйҽтәр ауыл модҽллҽ китапханаһының китапханасыһы – Хажиҽва Зәлифә Махианур ҡыҙы Иглин районы Мҽңйҽтәр ауылының Лабау йылғаһы һәм “Әүлиә” шишмәһҽ янында.